XV Międzynarodowa Konferencja Naukowa
COMPUTER AIDED ENGINEERING
(Komputerowe Wspomaganie Prac Inżynierskich)
Strona główna » Pracownicy » Jerzy Czmochowski
dr hab. inż. Jerzy Czmochowski, prof. nadzw. PWr
pok. 403, bud. B5e-mail: jerzy.czmochowski@pwr.edu.pl
tel. (71) 320 42 84
Profil
Dane ogólne: studia ukończył w r. 1978, uzyskując dyplom magistra inżyniera na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej. W roku 1985 obronił pracę doktorską pt.: „Analiza stateczności niejednospójnych płyt trójwarstwowych metodą elementów skończonych”, pod kierunkiem prof. Franciszka Romanowa. Pracę podjął w 1982r. po studiach doktoranckich, jako st. asystent, a od 1989 do 2009r. był zatrudniony na stanowisku adiunkta naukowo-dydaktycznego w Instytucie Konstrukcji i Eksploatacji Maszyn PWr. Stopień doktora habilitowanego uzyskał na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej w r. 2008. Od 12.11.2009r. został mianowany na stanowisko prof. nadzw. PWr. Promotor dwóch przewodów doktorskich.
Dorobek naukowy: Autor 195 publikacji naukowych, w tym 84 artykuły krajowe, 18 artykułów zagranicznych, 17 referatów zagranicznych, 66 referatów krajowych i 10 opracowań książkowych w tym 7 publikacji w czasopismach JCI, 66 publikacji w czasopismach z Listy Ministerialnej, liczba cytowań 61, indeks Hirscha - 4. Badania eksperymentalne oraz analiza numeryczna dynamiki maszyn górnictwa odkrywkowego zaowocowały publikacjami, które w połączeniu z dorobkiem z zakresu analizy modalnej złożonych struktur nośnych przyczyniły się do opracowania monografii pt. „Identyfikacja modeli modalnych maszyn urabiających w górnictwie węgla brunatnego”. Dorobek obejmuje prace z mechaniki pękania, diagnostyki stanów awaryjnych, dynamiki maszyn górnictwa odkrywkowego, analiz mechaniczno-termicznych urządzeń energetyki przemysłowej oraz analiz wytrzymałościowych ustrojów nośnych maszyn.
Prowadzone zajęcia dydaktyczne:
- CAD/MES (wykład, laboratorium) – (NX – Unigraphics)
- Modelowanie Ustrojów Nośnych Maszyn (wykład, projekt) – (CATIA, NX)
- Proseminarium i Seminarium Dyplomowe na I stopniu MBM
- Studia podyplomowe IWE (wykład)
Działalność organizacyjna
Jestem członkiem komisji egzaminów dyplomowych magisterskich i inżynierskich na kierunku: Automatyka i Robotyka oraz Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Kierownik „Pracowni obliczeń wytrzymałościowych doraźnych i zmęczeniowych” laboratorium badawczego akredytowanego przez PCA. Z ramienia Wydziału Mechanicznego koordynator współpracy badawczo-rozwojowej zawartej pomiędzy RAFAKO S.A. a Politechniką Wrocławską. Członek Rady Wydziału Mechanicznego. Był kierownikiem 4 projektów badawczych i 1 projektu celowego finansowanych przez MNiSzW i NCN.
Członkostwo w organizacjach: Członek Stowarzyszenia Inżynierów i Mechaników Polskich. Członek Polskiego Towarzystwa Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej. Członek Komisji Budownictwa i Mechaniki Oddziału Polskiej Akademii Nauk we Wrocławiu.
Odznaczenia i nagrody: Złota Odznaka Politechniki Wrocławskiej (1993). Za wybitne osiągnięcie naukowo-techniczne dwukrotnie otrzymał Nagrodę Prezesa Rady Ministrów w 1999r. i w 2011r. W 2010r. otrzymał medal Złoty Krzyż Zasługi.
Konsultacje:
pn.: 13-15
śr.: 11-13